POBYTÍ  - LESNÍ ŽENSKÉ POUTĚ

Jestliže chcete:

 • 2 dny jen pro sebe - to už je dostatečná doba k tomu se zastavit a nadechnout
 • nové zážitky a zkušenosti
 • nová přátelství
 • zpětnou vazbu k Vašim otázkám, budete-li se chtít podělit
 • spánek s peřinou z lesního ticha
 • spojení se sebou
 • vnitřní klid a hluboké nadechnutí
 • odvahu napříště už třeba vyrazit sama
 • a mnoho, mnoho dalšího
 • Tak jste tu správně...

V TICHOSTI SE SEBOU SAMA

PRVNÍ LESNÍ ŽENSKÁ POUŤ (PO-BYTÍ)

se uskutečnila od 5. 10. do 6. 10. 2019

Ruku na srdce, která z nás někdy nechtěla odjet někam do lesa, lehnout si pod stromy, když vedle hoří oheň s tím jeho ohňoohnivým praskáním a dívat se do jasně zářících hvězd? Nechat na chvíli vše kolem sebe plynout, proplynout a zastavit čas uvnitř sebe...pochopit své místo na zemi anebo jen přimhouřit řasy a prostě jen být.

Nabízím Vám zažít společnou ženskou lesní pouť. Takzvané PoBYTÍ. Budeme společně putovat od sobotního rána do nedělního odpoledne. Vydáme se tichem samy k sobě, do zákoutí našich srdcí i duší.  Zastavíme své myšlenky, abychom měly měl dostatek prostoru si pomalu, opravdu pomalu, ale zato velice důkladně poskládat všechny své priority, své skutky a činy, své sny a cesty, kudy dále směřovat a které cesty opustit. V ženském kruhu bezpečí. Budeme moci mluvit a budeme moci i mlčet. Budeme moci sdíletplakatse radovat, budeme moci si dovolit být samy sebou. Večer zasedneme k ohni a nastane příležitost pohlédnout samy sobě do očí.

Pojďte si (s)plnit své sny!

Jakmile jednou tenhle opojný pocit svobody ochutnáte, už není cesty zpět.

Pojďte se stát nespoutanými ženami, které kdysi běhaly s vlky. Nebo přijďte JEN načerpat tu sílu, kterou Vám lesní PO-Bytí dá.

Zapomeňte na to:

·       že nemáte spacák a baťoh - prostě jděte a kupte ho - ideálně celé Vaší rodině - není nic lepšího než trávit s nejbližšími víkendy i prázdniny v přírodě.

·       že se ztratíte - budeme mít mapu a les je milosrdný, vždycky nám cestu ukáže.

·       že se bojíte - bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka nic (jestli váháte, zda si sedneme a proč jet se mnou, tak si to určitě doporučuji přečíst. Jestli to dočtete, pak by to mohlo fungovat) ;).... Les je bezpečný. Tisíckrát nebezpečnější je to v podvečer na ulici téměř v jakémkoli městě.

·       že se muž nebo prarodiče nepostará o dítě? Nedávno moji drazí odjeli na pánskou jízdu - myslím, že si to spolu užili dokonale. A kdyby přeci jen to nešlo, tak pro Vás připravuji i poBYTÍ s dětmi - běhajícími mezi stromy a brodícími se potokem.

TAKOVÉ BYLO PRVNÍ POBYTÍ

PROČ SE MNOU?

Věřím, že Vám budu dobrým průvodcem...

- nebaví mě chodit po povrchu a říkám věci takové, jaké je vidím...

- prožila jsem v lese sečteno už spoustu dní a roků a let a let poštolek...k lásce k lesu, ohni a přátelství vedeme obě naše děti

a Jestli TOHLE dočtete, tak v tom je odpověď. Buď to zacvakne nebo ne. 😉

Pár povídání k toulání a zastavení se najdete TADYTADY. Anebo kdekoli na stránkách <3.

 

CO O NAŠICH SPOLEČNÝCH CESTÁCH ŘEKLI JINÍ (AŤ JIŽ ŽENY, TAK I MUŽI) a já jim za to děkuji...

Jestli se s někým v lese fakt vůbec nebojím, ani uprostřed noci, je to Markéta, pro mě Pinokio. Umí rozdělat oheň vždycky a všude, a hlavně se s ní u toho ohně báječně sedí, povídá, zpívá, nebo kouká a mlčí. Je to skautka, máma, manželka, a zároveň silná, obdivuhodná, samostatná nezávislá žena, která se neomylně orientuje v mapách i lidských duších.

Alžběta Glancová

S Maky se znám z hloubi 90. let, kdy jsme jí s Ondrikem jednou na jaře potkali na mostě přes Sázavu, při sjezdu Stvořidel. Tak strašně dávno. Od té doby jsme zažili nespočet společných výprav do přírody. S Maky do lesa, do hor, na vodu, na lyže, na vandr, k ohni a pod širák... Těžko si představit lepší průvodkyni na takovéhle akce. Maky se v přírodě hluboce vyzná. Ví, kam jít, zná cestu. Zní to jednoduše, ale je to velká věc. Ví skvěle, kde a jak se utábořit, všechny tábornické dovednosti, jako třeba najít vodu, úkryt před deštěm, rozdělat oheň... má v sobě zažité a hlavně  je i umí krásně učit lidi kolem sebe. A k tomu navíc dar, který v sobě Maky má, je vzácné umění sdílet niterné prožívání přírody s ostatními. Těším se, až zas někdy někam společně vyrazíme.

Zdeněk Venera

KDY

5.-6.10.2019

MÍSTO

Kokořínsko

CENA

1900 Kč

POČET LIDÍ

Max 12

MOŽNOST ZÚČASTNIT  SE POBYTÍ  PROPLYNULA

Sejdeme se buď kolem 10 hod. na místě srazu (kokořínsko) nebo kolem 8 v Praze. Rozcházet se budeme mezi 16-17 hodinou z místa nebo mezi 18-19 z Prahy.

Společně vyrazíme z místa srazu. A budeme se toulat kokořínskou krajinou v krásných již podzimních lesích a proplétat se mezi skalami a pískovcovými útvary a tichem, které dá uslyšet myšlenkám a pocitům a citům v nás i kolem nás…

Vařit a hodovat budeme společně.

Spát budeme buď pod převisem anebo pod celtami - plachtami, které si samy postavíme. Pod sebou budeme mít celtu a karimatku a uvnitř duše celý vesmír.

Večer posedíme u ohně a necháme mu nahlédnout do všech zákoutí našich duší - s opravdovou upřímností. Tak jak po generace a generace již od kdysi dávna lidé sedávali v kruhu kolkolem ohně a vyprávěli si své příběhy, své životy, sebe. A poslouchali, co vyprávěli ostatní zase jim.

Pročištěny ohněm, noci poté svěříme svá těla a necháme se ukolébat zvuky lesa do spánku.

KUDY spolu PŮJDEME, KDE a JAK budeme SPÁT?

Co dostanete:

 • - 2 dny jen pro sebe - to už je dostatečná doba k tomu se zastavit a nadechnout
 • - nové zážitky a zkušenosti
 • - nová přátelství
 • - zpětnou vazbu k Vašim otázkám, budete-li se chtít podělit
 • - spánek s peřinou z lesního ticha
 • - spojení se sebou
 • - vnitřní klidhluboké nadechnutí a vydechnutí
 • - odvahu napříště už třeba vyrazit sama
 • - a mnoho, mnoho, dalšího

Nepotřebujete toho moc:

batoh, spacák, karimatka, celta (plachta), provaz na plachtu (celtu), čelovka, nůž, ešus, lžíce, jídlo a voda. Tužka a papír se samozřejmě hodí + pár drobností.

Krátký itinerář 😉 obdržíte po přihlášení se k PoBytí.

veporské vrchy ráno

A JAKO MÉ PODĚKOVÁNÍ A DÁREK DOSTANE KAŽDÁ Z PŘIHLÁŠENÝCH ŽEN POEZIOBOOK...

Kdo v dnešní době nečte poezii, jako by nežil...

Mé město je industriální štika

Tohle není ebook - tohle je pravý a nefalšovaný poeziobook. Nečekejte žádné rýmovačky, v tomhle booku je zapsán syrový život, snad někdy až moc. Snad někdy až moc vysněný.  V tomhle booku je skrytá víra a naděje, že vše se v dobré obrací,  že vše má svůj daný řád, vycházející z podstaty uvnitř nás

TĚŠÍM SE NA VÁS!

Začněte psát zde...

puťák ráno
vaříme