PROTOŽE JÍT PO VLASTNÍ CESTĚ BOLÍ, SETSAKRAMENTSKY. ALE TAKÉ ZACHRAŇUJE!

ZDE MŮŽETE KNIHU PODPOŘIT

KAMPAŇ KONČÍ ZA:

VIDEO - KNIHA OSTROV

VIDEO - PODĚKOVÁNÍ DÁRCŮM

STAŇTE SE I VY SOUČÁSTÍ JEDNOHO SNU!

„Duše má, kde jsi? Slyšíš mne? Mluvím, volám tě – jsi tu? Já jsem se vrátil, jsem zase tady – setřásl jsem ze svých nohou prach všech zemí a přišel jsem za tebou. Jsem u tebe. (C. G. Jung)

Příběh Ostrova mi v hlavě začal běžet někdy v 15ti letech, kdy jsem ho začala psát - ještě na psacím stroji s černočervenou páskou a s trošku jinými kulisami.

Někdy v 17ti sloužil jako předloha pro táborovou hru - jeli jsme tenkrát 3 týdny Vltavu, byly povodně a podivuhodně se to tehdy vše proplétalo. Některé chvíle už z paměti nejdou vymazat. Následně usnul. Na bratru téměř 15 let. 

Až do roku 2012, kdy začal do vnitřku mé hlavy bubnovat s téměř nesnesitelnou vervou. Vyblinkala jsem ho na papír snad za dva měsíce. Obě děti malinkaté. Jen co jsem je uspala, sedala jsem k počítači a psala a psala, mnohdy až do rozednění.

Pak zase usnul a teď o téměř 10 let později už do toho jdu naplno. 

Teď je 11. 10. 2021, v průběhu listopadu spustím crowdfundingovou kampaň a pevně věřím, že pošleme Ostrov do světa. Nesmírně se těším! Budu velice ráda, stanete-li se i Vy součástí této Cesty.

O měsíc později, ve čtvrtek 11.11. byl návrh kampaně odeslán na Hithit.  

14.11. ve 12:21 byla kampaň spuštěna.

...tudy na Ostrov

... řekli o ní

Biri,

manžel mi Tvou knížečku vytisknul a svázal do kroužkové vazby. Foto přikládám. Přečetla jsem ji včera navečer, dá se říct, jedním dechem s dvěma pauzami na čůrání a rohlíkem s rybou k večeři...

Ostrov je místem, kde jsem byla. Vím to. Jsou to temná zákoutí i světla mé duše, tolik povědomá, ve kterých se jak leitmotiv vrací obavy z vlastních sil i selhání. Strachy střídané odvahou se poprat s čímkoli. Vždyť co všechno člověk dokáže, postaven na hranici života a smrti, konfrontován s temnotou či světlem (a i z mnohem méně šlechetnějších popudů)? Kdo může s jistotou říct, že překoná cokoli se ctí, že nebudou věci, za něž se bude moci stydět, věci, které by probral, prosil, udělal lépe... s tím, co ví či dozvěděl se mnohem později?

Tvůj ostrov je žena. Láska. Ženství v té nejsyrovější podobě, ve kterém se jak leitmotiv vrací city - k bratrovi, vysněné sestře, k obrazu mateřství, té nikdy neutuchající touhy vychovat ze svých třeba nenarozených dětí dobré lidi, předat - nejen jim, ale i celému světu - to nejlepší ze sebe. To, co jsi převzala ze svých ztrát i nálezů. Tvůj ostrov je místem, kde se potkáváš se svým druhým já a možná s mnoha dalšími ženami, které obývají Tvé hmotné tělo.

Vím, že bolest těla není totéž, co bolest duše. Že sebemrskačství může mít různé podoby a že ho nejlépe pochopíš ve tmě, kde nějak vytonou na povrch ty nejzákladnější z instinktů. Žízeň, hlad a touha uvidět světlo. Kde nějak poznáš, v tom tichu a meditaci, že to podstatné jsi Ty. Že láska k druhým vychází z lásky k Tobě samotné. Že onen Ozurdin, Bůh, Jehova, Buddha... že to všechno vlastně jsi Ty sama. A není jenom dobré a jenom zlé. Všechno se mísí a nabývá. Všechno je vším a zároveň ničím. Záleží jen a jen na Tobě.

Každá jsme bílou i černou labutí. Každá mockrát za život sníme svého vlka. Každá zahlušíme své káně. Tisíckrát odejdeme, abychom se znova vrátily. "Protože jít po vlastní cestě bolí, setsakramensky. A taky zachraňuje."

Děkuji Ti, z celého srdce, že jsem mohla navštívit Tvůj Ostrov. Jen hlupák by ho nazval pustým.
Objímám, tisknu
Zuzana

Pár slov z knihy

Flash. V obou rukách drží hořící klacky a snaží se odvrátit výpady kolem pobíhajících vlků, aspoň tak vypadají. Kolem jich může být tak tucet. V uších jí zní jejich zlověstný štěkot a vrčení. Vidí, jak jim z huby trčí vyceněné a obnažené tesáky, oči jim žhnou. Vzájemně. Otáčí se dokola a plameny na hořících větvích se stávají pokračováním jejích komíhajících se rukou. V rohu slyší kňučení, cítí zápach spálené srsti. Sklání hlavu, moc pozdě na to, aby uviděla či dokonce zastavila největšího vlka, který se jí krvelačně vrhá po noze. V holeni cítí strašlivou bolest a následné trhnutí čelisti jí téměř přivádí do stavu bezvědomí. „Udrž se!“ Přikazuje si a v tom opravdovém strachu ze smrti, odhazuje jeden klacek a druhý bere pevně do obou rukou. Vší silou se rozpřáhne a trefí vlka přímo po hlavě. Ostatní kňučí.

Na crowdfundingové kampani spolupracují - své dary laskavě poskytli

Nese v lese - Míša a Tom Pokorní tvoří pro děti dobrodružné sady 

Zuzana Bláhová - umělkyně, co tká sny z přízí nitek i slov

Markéta Odvárková - hlasová terapeutka a koučka hledání vizí a talentů 

Jana Kaštánková - autorizovaná architektka ČKA

Jana Jánová - rebelská kaučka

Radka Prokopová - knihařka, jejíž deníky mají duši

Pavel Cingl - hudebník a spisovatel

Ludmila Bakonyi Selingerová - spisovatelka

Majka Krajná - lektorka a tvůrkyně keramiky

VYPRODÁNO

Alena Cardová - průvodkyně přechodovými rituály a tvůrkyně silových šperků

Lenka Baratoux - fotografka, cestovatelka, geoložka a žena mnoha tváří

Sabina Hrabovská - specialistka na online marketing

Hanka Toulavá - šamanka podnikání

NeNo Games - neuvěřitelná dvojka Milan a Zuzana Bláhovi. To, co tvoří, ať již hry či design, dělají vždy s plným nasazením a srdcem

Maja Bourková - rozmotávač myšlenek

Michael Jankulic - Bez konca art, umělec

Biri - PoBytí v jurtě

Biri - PoBytí s batohem

... řekli o ní

Ahoj Biri, 

přečetla jsem to napoprvé skoro jedním dechem... dočetla jsem to teď, po noční, dvou hodinách spánku, komplikované cestě na chalupu, celodenním hladovění a půl litru vína...

 je to tak inspirativní a dotýkající se mého vnitřního JÁ.... rozdírající srdce na krev... pozvedající duši do oblak...

a především je to jiné, jiné než knihy o duši a rozvoji, jiné než zpovědi krásných bláznů a vesmírných tuláků, co jsem kdy četla

s velkou pokorou děkuji za důvěru

Falka

Dvě ukázky z blogu

... řekli o ní

Maky,

s nutnou přestávkou na uvaření obědu jsem přečetla tvoje dílo. Je to skvělé. Jak moc jsem v tom poznávala své malé peklo. Jak moc z toho vyzařuješ ty.  Je to napsané takovým chlácholivým jazykem, který mě vtáhl do vlastních představ a porovnávání mých vlastních pocitů, které jsem v minulosti prožívala.

Z mého pohledu je to úžasné dílo. Bude zajímavé jak bude obsah vnímat čtenář, který to bude brát jenom jako pouhý příběh a nepozná, že v tom není to nejdůležitější. Pro mě z toho to nejdůležitější co vyplynulo, je věřit sama v sebe, poznat svou vnitřní sílu a věřit, že dokážu najít tu správnou cestu, i když někdy to znamená změnit zajetý směr.

Maky jsi skvělá držím pěsti, aby Tvůj Ostrov splnil to, co si od něj slibuješ.

Lenka

DÍKY LABÍBE, ZA VŠECHNO!

Ilustrace v knize vytvořil Jan Labíb Roman. Nejlepší bratr pod sluncem. I pod hvězdami. Tato kniha je z velké části věnována právě jemu. Patří do Klubu 27 a čím dál tím více v tomto světě chybí. 

Tak jako poděkování, Labíbe. 

... řekli o ní

Korektorka knihy

Chcete-li i vy poskytnout do crowdfundingové kampaně dar, ozvěte se mi!  

Chtěla bych až z hlubin svého srdce poděkovat všem dárcům, kteří  některou ze skvělých odměn přispěli a umožnili tak poslat jeden velký sen poslat do světa. 

Myslím, že to je první networkingová crowfundingová kampaň vůbec 😉. Finanční příspěvek z poskytnutých darů jde na vydání knihy samotné, ale propagovat se dárce budu snažit, seč mi síly budou stačit. 

Nesmírné i vesmírné díky všem. Držme si klobouky, za chvilku startujeme! Biri

TADY MŮŽETE ZANECHAT SVŮJ VZKAZ ČI POVZBUZENÍ NA CESTU 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tudy můžeš vstoupit do FB skupiny, kde vše společně vše ladíme ...

Hééjáá!

S láskou a divočinou v srdci i duši - Biri