PROTOŽE JÍT PO VLASTNÍ CESTĚ BOLÍ, SETSAKRAMETSKY. ALE TAKÉ ZACHRAŇUJE.  

Vypořádat se s nepříznivým osudem, rozchodem, úrazem, smrtí blízkých, je zcela jistě velký zásah do lidské mysli či duše a člověka tyto situace donutí se pozastavit, projít si fází truchlení, sebepoznání, katarzí. O to silnější je tato skutečnost v případech, kdy ztratíte milovaného bratra, sestru nebo rodiče. Markéta přichází s duchovně laděným příběhem, ve kterém se na svou mystickou cestu vydává hlavní hrdinka, Ester. Snaží se vypořádat se smrtí bratra a odpověď hledá v přírodě. Se svými přáteli putuje horami, žije v souladu s přírodou, a ve své fantazii se propadá do různě propletených astrálních světů, které se průběžně prolínají s realitou. Markéta bravurně popsala temná zákoutí lidského bytí. Jedná se o velmi vyzrálý pohled s pohledem na sebe samu, s přesahem mystického příběhu. Kniha se svou niterností a hloubkou určitým způsobem dotýká každého z nás. Každý kráčí na své cestě životem po své stezce. Pokud má Vaše cesta srdce, jdete správným směrem. Myslím, že se toto poselství Markétě podařilo bezezbytku naplnit.

(oficiální anotace, za kterou děkuji ;))

VIDEO - KNIHA OSTROV

KNIHA VYCHÁZÍ V NAKLADATELSTVÍ TALENT PRO ART (březen 2022)

„Duše má, kde jsi? Slyšíš mne? Mluvím, volám tě – jsi tu? Já jsem se vrátil, jsem zase tady – setřásl jsem ze svých nohou prach všech zemí a přišel jsem za tebou. Jsem u tebe. (C. G. Jung)

Biri,

manžel mi Tvou knížečku vytisknul a svázal do kroužkové vazby. Přečetla jsem ji včera navečer, dá se říct, jedním dechem s dvěma pauzami na čůrání a rohlíkem s rybou k večeři...

Ostrov je místem, kde jsem byla. Vím to. Jsou to temná zákoutí i světla mé duše, tolik povědomá, ve kterých se jak leitmotiv vrací obavy z vlastních sil i selhání. Strachy střídané odvahou se poprat s čímkoli. Vždyť co všechno člověk dokáže, postaven na hranici života a smrti, konfrontován s temnotou či světlem (a i z mnohem méně šlechetnějších popudů)? Kdo může s jistotou říct, že překoná cokoli se ctí, že nebudou věci, za něž se bude moci stydět, věci, které by probral, prosil, udělal lépe... s tím, co ví či dozvěděl se mnohem později?

Tvůj ostrov je žena. Láska. Ženství v té nejsyrovější podobě, ve kterém se jak leitmotiv vrací city - k bratrovi, vysněné sestře, k obrazu mateřství, té nikdy neutuchající touhy vychovat ze svých třeba nenarozených dětí dobré lidi, předat - nejen jim, ale i celému světu - to nejlepší ze sebe. To, co jsi převzala ze svých ztrát i nálezů. Tvůj ostrov je místem, kde se potkáváš se svým druhým já a možná s mnoha dalšími ženami, které obývají Tvé hmotné tělo.

Vím, že bolest těla není totéž, co bolest duše. Že sebemrskačství může mít různé podoby a že ho nejlépe pochopíš ve tmě, kde nějak vytonou na povrch ty nejzákladnější z instinktů. Žízeň, hlad a touha uvidět světlo. Kde nějak poznáš, v tom tichu a meditaci, že to podstatné jsi Ty. Že láska k druhým vychází z lásky k Tobě samotné. Že onen OzurIdn, Bůh, Jehova, Buddha... že to všechno vlastně jsi Ty sama. A není jenom dobré a jenom zlé. Všechno se mísí a nabývá. Všechno je vším a zároveň ničím. Záleží jen a jen na Tobě.

Každá jsme bílou i černou labutí. Každá mockrát za život sníme svého vlka. Každá zahlušíme své káně. Tisíckrát odejdeme, abychom se znova vrátily. "Protože jít po vlastní cestě bolí, setsakramensky. A taky zachraňuje."

Děkuji Ti, z celého srdce, že jsem mohla navštívit Tvůj Ostrov. Jen hlupák by ho nazval pustým.
Objímám, tisknu
Zuzana

JAK ŠEL ČAS...

Příběh Ostrova mi v hlavě začal běžet někdy v 15ti letech, kdy jsem ho začala psát - ještě na psacím stroji s černočervenou páskou a s trošku jinými kulisami.

Někdy v 17ti sloužil jako předloha pro táborovou hru - jeli jsme tenkrát 3 týdny Vltavu, byly povodně a podivuhodně se to tehdy vše proplétalo. Některé chvíle už z paměti nejdou vymazat. Následně usnul. Na bratru téměř 15 let. 

Až do roku 2012, kdy začal do vnitřku mé hlavy bubnovat s téměř nesnesitelnou vervou. Dostala jsem ho na papír snad za dva měsíce. Obě děti malinkaté. Jen co jsem je uspala, sedala jsem k počítači a psala a psala, mnohdy až do rozednění.

Pak zase usnul a teď o téměř 10 let později už do toho jdu naplno. 

Teď je 11. 10. 2021, v průběhu listopadu spustím crowdfundingovou kampaň a pevně věřím, že pošleme Ostrov do světa. Nesmírně se těším! Budu velice ráda, stanete-li se i Vy součástí této Cesty.

O měsíc později, ve čtvrtek 11.11. byl návrh kampaně odeslán na Hithit.  

14. 11.  ve 12:21 byla kampaň spuštěna.

2. 12. 2021 byla dosáhnuta finální částka, ještě je 11 dní před námi. 

14. 12. 2021 ve 12:20 byla kampaň úspěšně ukončena!

26. 12. 2021 byl spuštěn předprodej knihy

23. 3. 2022 jsem první výtisky knihy držela v ruce. 25. 3. je odeslala k vám. Kruh se uzavřel. 

... řekli o ní

Pár slov z knihy

Flash. V obou rukách drží hořící klacky a snaží se odvrátit výpady kolem pobíhajících vlků, aspoň tak vypadají. Kolem jich může být tak tucet. V uších jí zní jejich zlověstný štěkot a vrčení. Vidí, jak jim z huby trčí vyceněné a obnažené tesáky, oči jim žhnou. Vzájemně. Otáčí se dokola a plameny na hořících větvích se stávají pokračováním jejích komíhajících se rukou. V rohu slyší kňučení, cítí zápach spálené srsti. Sklání hlavu, moc pozdě na to, aby uviděla či dokonce zastavila největšího vlka, který se jí krvelačně vrhá po noze. V holeni cítí strašlivou bolest a následné trhnutí čelisti jí téměř přivádí do stavu bezvědomí. „Udrž se!“ Přikazuje si a v tom opravdovém strachu ze smrti, odhazuje jeden klacek a druhý bere pevně do obou rukou. Vší silou se rozpřáhne a trefí vlka přímo po hlavě. Ostatní kňučí.

... řekli o ní

Maky,

s nutnou přestávkou na uvaření obědu jsem přečetla tvoje dílo. Je to skvělé. Jak moc jsem v tom poznávala své malé peklo. Jak moc z toho vyzařuješ ty.  Je to napsané takovým chlácholivým jazykem, který mě vtáhl do vlastních představ a porovnávání mých vlastních pocitů, které jsem v minulosti prožívala.

Z mého pohledu je to úžasné dílo. Bude zajímavé jak bude obsah vnímat čtenář, který to bude brát jenom jako pouhý příběh a nepozná, že v tom není to nejdůležitější. Pro mě z toho to nejdůležitější co vyplynulo, je věřit sama v sebe, poznat svou vnitřní sílu a věřit, že dokážu najít tu správnou cestu, i když někdy to znamená změnit zajetý směr.

Maky jsi skvělá držím pěsti, aby Tvůj Ostrov splnil to, co si od něj slibuješ.

Lenka

DÍKY LABÍBE, ZA VŠECHNO!

Ilustrace v knize vytvořil Jan Labíb Roman. Nejlepší bratr pod sluncem. I pod hvězdami. Tato kniha je z velké části věnována právě jemu. Patří do Klubu 27 a čím dál tím více v tomto světě chybí. 

Tak jako poděkování, Labíbe. 

MECENÁŠ A PATRON OSTROVA

Nesmírné i vesmírné díky, mecenáši!

Být mecenášem duše není jen tak, to je asi jasné. Je to o vnitřním nastavení mysli i duše vlastní.

Podpora umělců v tomto světě je velice důležitá. Je těžké tvořit, když není na chleba a člověk musí chodit do "fachy," aby si po nocích sednul k básním/obrazu/hudbě, čemukoli a řekl si: "Teď máš dvě hodiny času, než padneš únavou, tak to ze sebe dostaň." Takhle to nefunguje, člověk nakonec tvořit přestane, nebo se zblázní.  

Díky mecenášům mohou umělci tvořit tak, aby to nebolelo až tak moc. Aby to rozlátané břicho, ze kterého vytryskly všechny pocity, mohlo být vyléčeno spánkem a vírou, že to má cenu tvořit - pro sebe, svět i lidi kolkolem. 

Díky mecenášům!!!

Ostrov v Srdečních záležitostech Jany Jánové

S Janou Jánovou jsme o crowdfundingové kampani ke knize Ostrov natáčely podcast Srdeční záležitosti. Dotkly jsme se v něm i mnoha dalších témat. 

Ostatně, poslechněte si sami!

Díky moc, Jani, za pozvání!

Korektorka knihy

PODĚKOVÁNÍ

Chtěla bych až z hlubin svého srdce poděkovat všem dárcům, kteří některou ze skvělých odměn přispěli a umožnili tak poslat jeden velký sen poslat do světa. 

Myslím, že to byla první networkingová crowfundingová kampaň vůbec 😉

Nesmírné i vesmírné díky všem. 

VIDEO - PODĚKOVÁNÍ DÁRCŮM

Na crowdfundingové kampani spolupracovali - své dary laskavě poskytli

Nese v lese - Míša a Tom Pokorní tvoří pro děti dobrodružné sady 

Zuzana Bláhová - umělkyně, co tká sny z přízí nitek i slov

Markéta Odvárková - hlasová terapeutka a koučka hledání vizí a talentů 

Jana Kaštánková - autorizovaná architektka ČKA

Jana Jánová - rebelská kaučka

Radka Prokopová - knihařka, jejíž deníky mají duši

Pavel Cingl - hudebník a spisovatel

Ludmila Bakonyi Selingerová - spisovatelka

Majka Krajná - lektorka a tvůrkyně keramiky

Alena Cardová - průvodkyně přechodovými rituály a tvůrkyně silových šperků

Lenka Baratoux - fotografka, cestovatelka, geoložka a žena mnoha tváří

Sabina Hrabovská - specialistka na online marketing

Hanka Toulavá - šamanka podnikání

NeNo Games - neuvěřitelná dvojka Milan a Zuzana Bláhovi. To, co tvoří, ať již hry či design, dělají vždy s plným nasazením a srdcem

Maja Bourková - rozmotávač myšlenek

Michael Jankulic - Bez konca art, umělec

Biri - PoBytí v jurtě

Biri - PoBytí s batohem

TADY MŮŽETE ZANECHAT SVŮJ VZKAZ ČI POVZBUZENÍ NA CESTU 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Hééjáá!

S láskou a divočinou v srdci i duši - Biri