POBYTÍ

DIVOKÉ A LASKAVÉ ŽENSKÉ LESNÍ POUTĚKRUHY

MILÉ ŽENY, PŘIPRAVUJI PRO VÁS...

 • 16. - 19. 8. 2021
 • 19. - 22. 8. 2021

TEEPEE POBYTÍ  (info v přípravě)

rezervace místa na marketa@marketalexova.cz 

Ruku na srdce, která z nás někdy nechtěla odjet někam do lesa, lehnout si pod stromy, když vedle hoří oheň s tím jeho ohňoohnivým praskáním a dívat se do jasně zářících hvězd? Nechat na chvíli vše kolem sebe plynout, proplynout a zastavit čas uvnitř sebe...pochopit své místo na zemi anebo jen přimhouřit řasy a prostě jen být.

Obzvláště v této šílené době...

„Duše má, kde jsi? Slyšíš mne? Mluvím, volám tě – jsi tu? Já jsem se vrátil, jsem zase tady – setřásl jsem ze svých nohou prach všech zemí a přišel jsem za tebou. Jsem u tebe. (C. G. Jung)

A co vy? Cítíte, že byste chtěly nebo už dokonce potřebovaly vyčistit hlavu, srdce i duši. Načerpat nových sil. Odinternetovat se? Aspoň na chvíli? Znovu se uvidět? Netěkat. Být. Vidět sebe z odstupu a ticha lesních divočin...

Lesní poutě jsou individuální i vícečlenné  (mastermindové) - jedno i vícedenní.

Ozvěte se a uděláme PoBytí přímo na míru.

Z REAKCÍ....

Byl to NEZAPOMENUTELNÝ VÍKEND.

Cítím POSÍLENÍ VÍRY V SEBE, další důvěra v to, že NĚCO DOKÁŽU. Rozhodnout se a JÍT. Nevzdat se, i když to vypadá náročně. Najednou je tu SMYSL. Je tu RŮST. TOUHA. Něco... Nejsem vedena, „že bych měla“ - protože - ostatní - NE. JÁ CHCI. Dokonce tak moc, že přesvědčuji ostatní...Tyjo - přesně TOHLE POTŘEBUJU - VĚŘIT V SEBE - a jít...

CESTA JE CÍL

Rozhodnout, naplánovat, konat, opřít se o minimální zkušenosti. PUSTIT TO. Dovolit, aby se stalo COKOLIV - s důvěrou, že nejsem sama a vždy si budu vědět rady. A něco - udělám. Udělám. ODEVZDÁNÍ.

NEMUSÍM VĚDĚT JAK - a přesto MOHU COKOLIV.

Markéto, jsi pro mne KOTVA. Ze setkání, ze životního příběhu, z Tvé práce mi vyzařuje JISTOTA a pro mne pevná PŮDA POD NOHAMA. Cítila jsem se BEZPEČNĚ - překonávat vedle Tebe SVÉ limity. Radovat se ze svého dalšího kroku.

Vše, co jsem PROŽILA, včetně přípravy na chalupě - mi DÁVÁ SMYSL a pocit PŘESAHU na mé Cestě.

DĚKUJU ZA TO

Martina

TAKOVÁ JSOU LESNÍ POBYTÍ...

TAKOVÁ JSOU JURTOVÁ POBYTÍ...

TAKOVÁ JSOU POBYTÍ V TEEPEE...

Někdo tomu říká VISION QUEST já tomu říkám CESTA ZA SMA SEBOU alias PoBytí.

Letos se uskuteční pouze dvě TeePee Pobytí.

Jedno bude zaměřené především na seberozvoj, druhé bude podnikatelský mastermind. PoBytí se uskuteční v srpnu ve dvou termínech: 16. - 19. 8. 2021 a 19. - 22. 8. 2021.

Maximálně 12 žen v každém běhu společně vyrazí na Cestu divočinou i sebou samými.

Mastermind DIVOČINA už začíná vystrkovat růžky...

Své místo si můžete zarezervovat na marketa@marketalexova.cz 

kudy z NUDY?

Jestliže chceš:

 • čas jen pro sebe - k tomu se zastavit a ZHLUBOKA SE V TÉTO DOBĚ nadechnout 
 • UROVNAT si své myšlenky, ztišit se a NABRAT SÍLU 
 • ponořit se do ticha SEBE SAMÉ a do vlídné náruče lesů, luk, vod a strání 
 • uvařit si na ohni
 • nové zážitky a zkušenosti
 • nová přátelství
 • vyslechnutí i zpětnou vazbu k Tvým příběhům i otázkám, budeš-li se chtít podělit
 • spánek v mongolské jurtě/teepee/či v lese pod široširým nebem
 • spojení se sebou, vnitřní klid a hluboké nadechnutí
 • setkání se ženami napříč generacemi
 •  mnoho, mnoho dalšího

tak jsi tu správně....!

Nabízím Vám zažít společnou ženskou lesní pouť. Takzvané PoBYTÍ. Budeme společně putovat.  

Necháme na chvíli vše kolem sebe plynout, proplynoutzastavit čas uvnitř sebe...pochopit své místo na zemi anebo jen přimhouřit řasy a prostě jen být.

Vydáme se samy k sobě, do zákoutí našich srdcí i duší.  Zastavíme své myšlenky, abychom měly dostatek prostoru si pomalu, opravdu pomalu, ale zato velice důkladně poskládat všechny své priority, své skutky a činy, své sny a cesty, kudy dále směřovat a které cesty opustit. V ženském kruhu bezpečí. Budeme moci mluvit a budeme moci i mlčet. Budeme moci sdílet i plakat i se radovat, budeme moci si dovolit být samy sebou. Večer zasedneme k ohni a tichý praskot dřeva nám dovolí sobě vyprávět svůj vlastní příběh - příběh, který chceme žít.

CHCETE I VY ZAŽÍT TERAPII LESEM A OHNĚM?

Pojďte se stát nespoutanými ženami, které kdysi běhaly s vlky. Nebo přijďte JEN načerpat tu sílu, kterou Vám lesní POBytí dá.

Pojďte si (s)plnit své sny...

Své místo si můžete zamluvit na marketa@marketalexova.cz

V TICHOSTI SE SEBOU SAMOU

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

SAMY SEBE - především

Na jednodenní individuální pouť zcela nic - jen pevné boty a oblečení dle počasí.

Na dvou a vícedenní PoBytí pak také: spacák, karimatku, čelovku, tužku, blok, malý či velký hudební nástroj.

O jídlo se kromě páteční večeře, kdy každá z nás přinese to co má ráda, nemusíš starat

PROČ S NÁMI? KDO JSME?

Markéta Lexová

 • Zakladatelka Back to the Roots. Průvodkyně poutníků na cestě k sobě samým.
 • Provádím ženské lesní Poutě - PoBytí.
 • Nebaví mě chodit po povrchu a říkám věci takové, jaké je vidím...
 • Věřím, že v laskavosti je síla a jedině stoprocentní autenticita vůči sobě samým nás k sobě samým znovu může přivést.
 • Mým domovem je les, stromy i kameny jsou mými přáteli. Můj domov je tam, kde mám svou rodinu.
 • Jakožto vystudovaný geolog mám časoprostorové smyčky a relativitu času, který nám byl dán, celkem v malíku ;). Několik let jsem vedla oddíl oddílů.
 • A také jsem básník a samozvaný mystik  a filozof. Více se můžete dočíst ZDE. Hýbu světem kolem sebe. 

Dbejme na kvalitu a hodnoty i v běžném chodu bytí, byť to občas nemusí znamenat, že půjdeme po cestách nejlépe přístupných či pohodlných. Věřím, že to stojí za to.

A tady ještě pár slov z Katalogu Rebelek Jany S

Michaela Šťastná

Na své cestě životem jsem ženou, manželkou skvělého muže,  maminkou 3 dětí. Ne vždy je to cesta snadná, někdy je naopak dost příkrá a trnitá, ale o to více si pak vážím té pohodové pěšiny, která vždy následuje.

Pracuji jako asistentka pedagoga v mateřské Montessori školce, kde jsem moc ráda. Mou vášní je dobré jídlorůzné druhy umění - příroda je pro mne bezedná studnice inspirace.

Pobytí v přírodě a právě podpora ať už dětí, či dospělých mne naplňuje a je pro mne zcela esenciální. Cítím, jak je potřeba abychom se, my ženy vzájemně podporovaly a sdílely své radosti i strasti, jako to bývalo dříve.

S láskou Míša

 

Když se mne Maky zeptala, zda bych jí na její cestě "Back to the Roots"  provázela, s vděčností jsem souhlasila. Těším se na vytváření nových zážitků, dovedností a třeba i přátelství s Vámi.

asi se ptáš - KOLIK MĚ TO BUDE STÁT?

Pro PoBytí je většinou stanovená částka.

Pro jednodenní individuální poutě platí, že ty i já do Putování dáváme svůj celodenní čas. Základní sazba je tedy částka, kterou si vyděláš za 1 den ve Tvém zaměstnání. Ta se platí předem.

Druhá, rovněž pohyblivá částka se bude odvíjet od Tvé spokojenosti na celém Putování. Zda a jak se Ti podařilo nalézt odpovědi, na otázky, se kterými jsi za mnou a do lesa přišla. Tato částka se platí po skončení Putování a je zcela na Tvém uvážení.

Jakmile jednou tenhle opojný pocit svobody ochutnáte, už není cesty zpět.

CO JEŠTĚ ZAŽIJEME?

 • - Zažijete všechno to, co si dovolíte zažít...
 • -  tiché procházky jarním probouzejícím se lesem, kdy ptačí zpěv zní radostněji než kdy jindy a hlína voní tak, že nás nutí přičichnout...
 • - společné rozdělání ohně a uvaření pochoutek a společné zpívání a stolování
 • - vykročení vstříc svým snům a přáním
 • - ženský kruh bezpečí
 • - Zažijeme to, co samy sobě dovolíme zažít...

CO O NAŠICH SPOLEČNÝCH CESTÁCH ŘEKLY JINÉ ŽENY

a my jim za to děkujeme...

Byl to naprosto úžasný zážitek. Povedlo se mi zase překonat sama sebe, Maky moc Ti za to děkuji a vám milé souputnice za to, že jste mne přijaly do kruhu žen, které se nebojí překonávat překážky

Lenka Tomsová

Vůbec jsem nevěděla, že v Česku existují jurty, típí stany nebo potní chýše. Lesní školka v Mokrovratech kousíček od Dobříše funguje přes týden pro dětičky jako školka, kde mohou děti lítat po lesích, hrát si s dřevěnými hračkami, krmit morčata a poznávat přírodu více interaktivně. Nejedna celebrita umisťuje své děti právě sem. Procházky lesem a nejlepší jídlo díky majitelce školky Dítě v lese. 💯
Je to ráj a asi jen hodina od Prahy. ❤

Jitka Rychnová

Jestli se s někým v lese fakt vůbec nebojím, ani uprostřed noci, je to Markéta, pro mě Pinokio. Umí rozdělat oheň vždycky a všude, a hlavně se s ní u toho ohně báječně sedí, povídá, zpívá, nebo kouká a mlčí. Je to skautka, máma, manželka, a zároveň silná, obdivuhodná, samostatná nezávislá žena, která se neomylně orientuje v mapách i lidských duších.

Alžběta Glancová

Pojď se rozloučit s odcházející zimou a radostně přivítat přicházející jaro. Pojď společně pobýt, pročistit svou mysl a načerpat ženskou sílu tak, abychom za sebou už mohly zanechat doznívající usebrání se a dobu spánku a hlubokého rozmítání a vykročit, co vykročit, protančit se branami přicházejícího jara, kdy je dobré se nadechnout a pomalu začít uskutečňovat své sny a přání a nejtajnější přání.

A JAKO PODĚKOVÁNÍ A DÁREK DOSTANE KAŽDÁ Z PŘIHLÁŠENÝCH ŽEN POEZIOBOOK...

Kdo v dnešní době nečte poezii, jako by nežil...

Mé město je industriální štika

Tohle není ebook - tohle je pravý a nefalšovaný poeziobook. Nečekejte žádné rýmovačky, v tomhle booku je zapsán syrový život, snad někdy až moc. Snad někdy až moc vysněný.  V tomhle booku je skrytá víra a naděje, že vše se v dobré obrací,  že vše má svůj daný řád, vycházející z podstaty uvnitř nás

TĚŠÍME SE NA VÁS!

NAPIŠTE MI A URČITĚ NAJDEME SPOLEČNÝ TERMÍN marketa@marketalexova.cz

TA PRAVÁ PORCE ehm LEKCE MINDFULNESS