JEDNODENNÍ LESNÍ POUTĚ

duševní KáPéZetka: KONZULTACE, POHLED ZVENČÍ

Do lesa jdu, abych ztratil mysl a našel svou duši.  (John Muir)

"...jsou chvíle, kdy se potřebujete podívat na svojí práci z odstupu. Nezaujatýma očima někoho, kdo ví a ptá se na ty správné otázky. Koneckonců, odpovědět si stejnak musíte sami. Tradičně se potkáte se svým mentorem někde u kafe v kanceláři, dnešní doba nahrává spíše online meetům, ale proč se nesejít v divočině? Co je na tom divného? Daleko od běžného života je snadné myslet na ty zásadní věci.

A ...nechci příliš vyzrazovat... možná i na to kafe dojde ;-)" 

Hanka Valentová, 3kavky (krásně fotí i šije a ta fotka je od ní)

 

 Bůh zajisté není tak chud, aby každému poutníkovi nemohl propůjčit jeho vlastní duši. (Ireneus ze Smyrny)

Jestliže chcete:

  • pohled zvenčí na Vaší aktuální situaci
  • motivovat, když ztrácíte víru v sebe sama nebo ji naopak nacházíte
  • začít hledat svou cestu
  • nerozhodně přešlapující nevíte kudy kam
  • nebo možná třeba najít svoje silné stránky
  • anebo prostě žít TEĎ!
  • Tak jste tu správně...

Pro domluvení termínu využijte prosím email:  marketa@marketalexova.cz.

Nevykročíš-li do lesů, nikdy se nic nestane a Tvůj život nikdy nezačne. (Clarissa Pinkola Estés)

Duševní KáPéZetka je vlastně pouť pro ujasnění si svého místa pod sluncem či čehokoliv jiného... Jednodenní poutě se konají za každého počasí.  Věřím, že každé počasí má co k danému tématu nabídnout.

Samozřejmě platí, že co bylo řečeno, nedostane se za žádných okolností dál. Nesoudím - pouze poslouchám a reaguji. S vědomím pomoci nalézt tu nejlepší cestu, jak z kruhu ven, jak vyrazit dopředu, jak uskutečnit své sny.

Setkání je celodenní (9:00 - 17:00) a probíhá tváří v tvář, krok sun krok. Budeme se procházet lesem, který nám bude pomalu a tiše do cesty klást odpovědi na otázky, které potřebujete vyřešit. 

Vtip je v tom, co člověk zdůrazňuje. Buď děláme, že je nám mizerně nebo ze sebe uděláme silného člověka. Množství práce, které nás to stojí, je stejné. (C. Castaneda)

Nejsem kouč ani psycholog, ani terapeut. To říkám na rovinu. Mnohým z vás jsem teď usnadnila rozhodování ;). Jsem prostě Biri.

A také - pakliže řešíte problémy psychického rázu, raději vám doporučím některého ze skvělých psychologů, či terapeutů, se kterými spolupracuji. Sama mám z blízkého okolí zkušenosti s psychickými trablátky a vím, že není radno si s tím bez odborníků zahrávat.

Každopádně zkušenosti v přímém životě mám....už jsem si s lidmi procházela deprese, panické ataky, hraniční poruchu, sebepoškozování i mnohé další. Ale víte jak... nebojte se případně o svém duševním zdraví mluvit...je to důležité nejen pro vás, ale i pro celou společnost. 

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.  (Arthur C. Clarke)

Prošla jsem si za svůj život spoustou vzestupů i pádů. Naštěstí mi bylo dáno do vínku nebrat překážky jako překážky, ale jako výzvy. Nebýt toho, asi jsem se už dávno ocitla na prahu šílenství. Díky tomu však mohu úročit situace, kterými často nechtěně procházím a učit se z nich. Jsou to velké lekce a čím jsem starší, tím více mě baví odhalovat souvislosti, které se v průběhu těchto výzev objevují.

Dokáži číst mezi řádky a tak nějak přirozeně tuším, kudy z těch životních šmodrchanic dál. Stojíte-li na rozcestí a nevíte kudy kam, ráda Vám poskytnu pohled zvenku, viděný těmi jemnými nuancemi, které se proplétají mezi známými slovy :

„Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil“. 

Nebudu Vám slibovat modré z nebe, protože nakonec v tom stejně stojíme každý sám za sebe a jedině my máme tu sílu pohnout se směrem, o kterém tušíme, že je ten správný. Jen si to někdy trvá o chvilku déle uvědomit či připustit. A právě touhle ne-cestou Vám mohu pomoci sama sebe provést. Někdy i ne-obyčejný rozhovor může zastavit to kroužení stále dokola neznámými krajinami. Většina z nás má potenciál se nadechnout, uvidět se a vykročit...

JAKÁ JE CENA?

Vy i já do putování dáváme svůj celodenní čas. Aby bylo putování umožněno opravdu všem, kdož chtějí, tak základní sazba je částka, kterou si vyděláte za 1 den ve vašem zaměstnání (hrubého).

Druhá, rovněž pohyblivá částka se odvíjí od vaší spokojenosti na celém Putování. Zda a jak se vám podařilo nalézt odpovědi, na otázky, se kterými jste za mnou a do lesa přišli.

Platy nevyzvídám, ani poměry líbí nelíbí a finální částku následně nechávám na spolupoutníkovi. V jaký svět věříme, takový je.

PŘESNĚ TO POTŘEBUJI!

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
Oria Labíb