ADVENTNÍ POBYTÍ

divoký a laskavý ŽENSKÝ KRUH

V JURTĚ

29. 11. (18.00) - 1. 12. 2019 (15.00)

MILÁ ŽENO...

Jestliže chceš:

 • 3 dny jen pro sebe - to už je dostatečná doba k tomu se zastavit a nadechnout
 • zažít začátek adventu v mongolské jurtě, zažít adventní rituál a domů si přivést krásný adventní věnec
 • nové zážitky a zkušenosti
 • nová přátelství
 • zpětnou vazbu k Tvým otázkám, budeš-li se chtít podělit
 • spánek v mongolské jurtě
 • spojení se sebou, vnitřní klid a hluboké nadechnutí
 •  mnoho, mnoho dalšího
 • Tak jsi tu správně...

V TICHOSTI SE SEBOU SAMA

Pojďte si (s)plnit své sny!

Pojeď s námi do krásných mokrovratských krajin, kde stojí jurta, která nám dá zapomenout na čas.

Nechme na chvíli vše kolem sebe plynout, proplynoutzastavit čas uvnitř sebe...pochopit své místo na zemi anebo jen přimhouřit řasy a prostě jen být.

Vydáme se samy k sobě, do zákoutí našich srdcí i duší.  Zastavíme své myšlenky, abychom měly dostatek prostoru si pomalu, opravdu pomalu, ale zato velice důkladně poskládat všechny své priority, své skutky a činy, své sny a cesty, kudy dále směřovat a které cesty opustit. V ženském kruhu bezpečí. Budeme moci mluvit a budeme moci i mlčet. Budeme moci sdílet i plakat i se radovat, budeme moci si dovolit být samy sebou. Večer zasedneme ke kamnům a tichý praskot dřeva nám dovolí sobě vyprávět svůj vlastní příběh - příběh, který chceme žít.

PROČ S NÁMI? KDO JSME?

Markéta Lexová

 • Zakladatelka Back to the Roots. Průvodkyně poutníků na cestě k sobě samým.
 • Provádím ženské lesní Poutě - PoBytí.
 • Nebaví mě chodit po povrchu a říkám věci takové, jaké je vidím...
 • Věřím, že v laskavosti je síla a jedině stoprocentní autenticita vůči sobě samým nás k sobě samým znovu může přivést.
 • Mým domovem je les, stromy i kameny jsou mými přáteli. Můj domov je tam, kde mám svou rodinu.
 • Jakožto vystudovaný geolog mám časoprostorové smyčky a relativitu času, který nám byl dán, celkem v malíku ;). Několik let jsem vedla oddíl oddílů.
 • A také jsem básník a samozvaný filozof. Více se můžete dočíst ZDE. Hýbu světem kolem sebe

Dbejme na kvalitu a hodnoty i v běžném chodu bytí, byť to občas nemusí znamenat, že půjdeme po cestách nejlépe přístupných či pohodlných. Věřím, že to stojí za to.

Lesní školka Dítě v lese chce přispět k výchově generace, která bude v budoucnu vnímat, milovat, ochraňovat a vytvářet živý svět přírody a lidí...

Miluše Jekoschová

 • Zakladatelka lesní školky Dítě v lese, která v těchto dnech slaví již 10 let své existence. Míla patří ke generaci průkopnic a průkopníků lesních školek v ČR.  
 • Pracovala jsem 15 let ve waldorfské školce. Vystudovala jsem tříletý waldorfský seminář pro předškolní pedagogiku v jehož rámci jsem absolvovala tři zahraniční stáže.
 • Tři roky jsem vedla skautský oddíl.
 • Zajímám se o zdravou výživu a alternativní směry v pedagogice, lékařství, životním stylu.
 • V jurtě pořádám kurzy a pobyty pro ženy.
 • Více o lesní školce ve videu ZDE.

Michaela Šťastná

Na své cestě životem jsem ženou, manželkou skvělého muže,  maminkou 3 dětí. Ne vždy je to cesta snadná, někdy je naopak dost příkrá a trnitá, ale o to více si pak vážím té pohodové pěšiny, která vždy následuje.

Pracuji jako asistentka pedagoga v mateřské Montessori školce, kde jsem moc ráda. Mou vášní je dobré jídlorůzné druhy umění - příroda je pro mne bezedná studnice inspirace.

Pobytí v přírodě a právě podpora ať už dětí, či dospělých mne naplňuje a je pro mne zcela esenciální. Cítím, jak je potřeba abychom se, my ženy vzájemně podporovaly a sdílely své radosti i strasti, jako to bývalo dříve.

S láskou Míša

 

Když se mne Maky zeptala, zda bych jí na její cestě "Back to the Roots"  provázela, s vděčností jsem souhlasila. Těším se na vytváření nových zážitků, dovedností a třeba i přátelství s Vámi.

TAKŽE....

KDY

29.11. - 1.12.2019

MÍSTO

Mokrovraty

CENA

2600 Kč

 

POČET LIDÍ

Max 12

 

Možnost PŘIDAT SE na PoBytí proplynula

CO JEŠTĚ ZAŽIJEME?

 • -  tiché procházky zimním lesem, kdy ticho je ještě křehčí než je obvyklé
 • - společné vytváření adventních věnců, které Tě a Tvou rodinu budou provázet časem adventním
 • - adventní rituál
 • - společné zpívání a stolování
 • - ženský kruh bezpečí
 • - Zažijeme to, co samy sobě dovolíme zažít...

CO O NAŠICH SPOLEČNÝCH CESTÁCH ŘEKLY JINÉ ŽENY

a my jim za to děkujeme...

"Markéto, jsi pro mne KOTVA. Ze setkání v pizzerii, ze životního příběhu, z Tvé práce mi vyzařuje JISTOTA a (pro mne) pevná PŮDA POD NOHAMA. Cítila jsem se BEZPEČNĚ - překonávat vedle Tebe své limity. Radovat se ze svého dalšího kroku."

Martina Vavrochová

Jestli se s někým v lese fakt vůbec nebojím, ani uprostřed noci, je to Markéta, pro mě Pinokio. Umí rozdělat oheň vždycky a všude, a hlavně se s ní u toho ohně báječně sedí, povídá, zpívá, nebo kouká a mlčí. Je to skautka, máma, manželka, a zároveň silná, obdivuhodná, samostatná nezávislá žena, která se neomylně orientuje v mapách i lidských duších.

Alžběta Glancová

Byl to naprosto úžasný zážitek. Povedlo se mi zase překonat sama sebe, Maky moc Ti za to děkuji a vám milé souputnice za to, že jste mne přijaly do kruhu žen, které se nebojí překonávat překážky

Lenka Tomsová

Vůbec jsem nevěděla, že v Česku existují jurty, típí stany nebo potní chýše. Lesní školka v Mokrovratech kousíček od Dobříše funguje přes týden pro dětičky jako školka, kde mohou děti lítat po lesích, hrát si s dřevěnými hračkami, krmit morčata a poznávat přírodu více interaktivně. Nejedna celebrita umisťuje své děti právě sem. Procházky lesem a nejlepší jídlo díky majitelce školky Dítě v lese. 💯
Je to ráj a asi jen hodina od Prahy. ❤

Jitka Rychnová

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

Spacák, karimatku, oblečení podle počasí, čelovku, tužku, blok, malý či velký hudební nástroj.

To moc není, že? Ještě časem něco připíšeme - třeba hned: něco na výzdobu a výrobu adventního věnce (ať již jen pro vás, tak třeba i pro ostatní)

Pojďte si před adventem společně pročistit svou mysl a načerpat ženskou sílu tak, aby mnohdy náročný adventní čas proplynul tak, jak si ho představujeme a mohl vyvrcholit krásným prožitím vánočních svátků a vykročením do nového roku.

Martina píše...

Byl to NEZAPOMENUTELNÝ VÍKEND.

Cítím POSÍLENÍ VÍRY V SEBE, další důvěra v to, že NĚCO DOKÁŽU. Rozhodnout se a JÍT. Nevzdat se, i když to vypadá náročně. Najednou je tu SMYSL. Je tu RŮST. TOUHA. Něco... Nejsem vedena, „že bych měla“ - protože - ostatní - NE. JÁ CHCI. Dokonce tak moc, že JÁ přesvědčuji ostatní...Tyjo - přesně TOHLE POTŘEBUJU - VĚŘIT V SEBE - a jít...

CESTA JE CÍL

Rozhodnout, naplánovat, konat, opřít se o minimální zkušenosti. PUSTIT TO. Dovolit, aby se stalo COKOLIV - s důvěrou, že nejsem sama a vždy si budu vědět rady. A něco - udělám. Udělám. ODEVZDÁNÍ.

NEMUSÍM VĚDĚT JAK - a přesto MOHU COKOLIV.

Markéto, jsi pro mne KOTVA. Ze setkání, ze životního příběhu, z Tvé práce mi vyzařuje JISTOTA a pro mne pevná PŮDA POD NOHAMA. Cítila jsem se BEZPEČNĚ - překonávat vedle Tebe SVÉ limity. Radovat se ze svého dalšího kroku.

Vše, co jsem PROŽILA, včetně přípravy na chalupě - mi DÁVÁ SMYSL a pocit PŘESAHU na mé Cestě.

DĚKUJU ZA TO

Martina

TAKŽE...

A JAKO PODĚKOVÁNÍ A DÁREK DOSTANE KAŽDÁ Z PŘIHLÁŠENÝCH ŽEN POEZIOBOOK...

Kdo v dnešní době nečte poezii, jako by nežil...

Mé město je industriální štika

Tohle není ebook - tohle je pravý a nefalšovaný poeziobook. Nečekejte žádné rýmovačky, v tomhle booku je zapsán syrový život, snad někdy až moc. Snad někdy až moc vysněný.  V tomhle booku je skrytá víra a naděje, že vše se v dobré obrací,  že vše má svůj daný řád, vycházející z podstaty uvnitř nás

TAKOVÉ BYLO PRVNÍ POBYTÍ...

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Začněte psát zde...

Některá fota: Jitka Rychnová - děkuji <3